To już było

 


 W dniu 18 lutego region wrocławski Koinonii Jan Chrzciciel gościł ks. Biskupa Andrzeja Siemieniewskiego. Punktem kulminacyjnym naszego spotkania była eucharystia sprawowana przez naszego Gościa. Podczas niej ks. Biskup wygłosił również słowo skierowane do wszystkich obecnych. Więcej zdjęć na oficjalnym profilu naszej wspólnoty na FB: https://www.facebook.com/koinonia.kalisz


Dziękujemy księdzu bskupowi Łukaszowi Buzunowi za spotkanie z nami. To był bardzo dobry czas bycia razem.

ZOBACZ FOTOGRAFIE


"O miłości na całe życie" Pierwszy czwartek miesiąca w diecezji kaliskiej jest zazwyczaj kojarzony z Sanktuarium Świętego Józefa i co miesięczną modlitwą w intencji Rodzin oraz życia poczętego. To ostatnie cykliczne spotkanie w miesiącu lutym miało dodatkowo wymiar koinonijny. Wspólnota kaliska najpierw poprowadziła czuwanie modlitewne a potem konferencję wygłosili Beata i Andrzej Wójtowiczowie. Zapraszamy do zapoznania się z materiałami z tej uroczystości.

http://radiorodzina.kalisz.pl/aktualnosci-2/o-przygotowaniu-do-zycia-w-malzenstwi-i-


30 czerwca 2013 r. nasza wspólnota gościła Pasterza Diecezji Kaliskiej - Ks. Biskupa Edwarda Janiaka. Nasze spotkanie rozpoczęło się Eucharystią w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego, sprawowaną wraz z Ks. Proboszczem Bogumiłem Kempą. Po Eucharystii udaliśmy się wszyscy na wcześniej przygotowany "leśny piknik koinonijny" Dzięki gościnności Marysi i Marcina mogliśmy spędzić ten czas w miłej atmosferze wraz z drogimi nam gośćmi. Ksiądz Biskup miał okazję osobiście poznać naszą wspólnotę, nasze rodziny i przyjaciół. Przychylność i otwartość Księdza Biskupa jeszcze bardziej wzmocniła w nas poczucie jedności i potrzeby głoszenia Chrystusa, wskazywania zawsze na Niego tak jak to robił Jan Chrzciciel. 

Dziękujemy Księże Biskupie za wspólny czas modlitwy przy eucharystycznym stole i za wspólnotowe bycie razem.

FOTOGRAFIE

Powiej wietrze

Grób św. Elżbiety

   W miesiącu wrześniu Kustosz Ziemi Świętej o. Pierbattista Pizzaballa OFM powierzył Koinonii Jan Chrzciciel opiekę nad Sanktuarium Grobu świętej Elżbiety. Sanktuarium znajduje się w miejscowości Even Sapir przylegającej do obrzeży Jerozolimy. Jest to kolejne miejsce naszej obecności w Izraelu. Z serca dziękujemy Kustodii Ziemi Świętej za zaufanie i otwartość serca.

Izrael 2015

    (aktualizacja zdjęć 29.01.15)

Koinonia przeżywa w tych dniach Międzynarodowe Spotkanie Pasterzy i Koordynatorów w Tyberiadzie. Poniżej kilka zdjęć wykonanych przez uczestników tego spotkania.

 

ZOBACZ WIĘCEJ ZDJĘĆ


Camparmo - miejce bliskie dla każdego z nas. Tam wszystko się zaczęło.

O. Emanuele de Nardi 6 lutego 2014 r. odszedł do Domu Ojca

Kongres 30 Lat Koinoni Jan Chrzciciel - historii pełnej nadziei.

Pięć przemian w życiu Pawła - prowadzący Jose Prado Flores

Ingres Ks. Biskupa Edwarda Janiaka do Diecezji Kaliskiej

Diecezja Kaliska

 

Dnia 18 kwietnia 2014r. Ksiądz Biskup Edward Janiak powołał Zespół Koordynacyjny ds. Nowej Ewangelizacji w Diecezji Kaliskiej. Zespół tworzy 13 osób - wśród nich również przedstawiciele naszej wspólnoty.

OFICJALNA STRONA ZESPOŁU DS. NOWEJ EWANGELIZACJI

fb/narodzeni

mamy problem Alvaro inne bn
01 / 04

mamy problem

02 / 04

Alvaro

03 / 04

inne

04 / 04

bn

MÓWIĘ CI:

Bóg jest Miłością i kocha Ciebie dzisiaj! Bezwarunkowo! Takim jakim jesteś! „ Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, Nabrałeś wartości i Ja cię miłuję..." Izajasz  43,4

 

MYŚLISZ: DLACZEGO TEGO NIE DOŚWIADCZAM?

Grzech jest barierą.  „ Albowiem zapłatą za grzech jest śmierć...”  List do Rzymian 6,23

„Wszyscy bowiem zgrzeszyli i pozbawieni są chwały Bożej...”  List do Rzymian 3,23

 

WIĘC CO ?  NIE MA NADZIEI ?

Jezus dał zbawienie światu– Tobie i mnie. Umarł i zmartwychwstał – odkupił nas  od grzechu i śmierci. Już jesteś ZBAWIONY !!

„Ja przyszedłem po to, aby owce miały życie. I miały je w obfitości.” Ewangelia według Św. Jana 10,10

 

JEST JEZUS I CO DALEJ?

Uwierz i nawróć się! Ogłoś Go swoim Panem. Oddaj Mu swoje życie i pozwól Mu nim kierować .

„Jeżeli więc ustami swoimi wyznasz, że Jezus jest Panem, I w sercu swoim uwierzysz, że Bóg Go wskrzesił z martwych – osiągniesz zbawienie.” List  do Rzymian 10,9

 

JEZUS W NIEBIE – A JA ZOSTANĘ SAM !

Duch Święty jest Przyjacielem i Pomocą w każdym momencie. Daje siłę  i wiarę w zwycięstwo. Przyjmij Go !

„Jeśli ktoś jest spragniony, a wierzy we Mnie-Niech przyjdzie do mnie i pije ! „  Ewangelia według Św.  Jana 9,37

 

JAK WYTRWAĆ W WIERZE?

We Wspólnocie Kościoła - czyli ludzi wierzących, że Jezus: żyje, działa, uzdrawia, rozwiązuje każdy problem, prowadzi od zwycięstwa do zwycięstwa w  radości, pokoju i prawdzie. Wspólnota – w której Duch Święty ma głos.

„ Podobnie wszyscy razem tworzymy jedno ciało w Chrystusie, a każdy z osobna jesteśmy nawzajem  Dla siebie członkami.” List do Rzymian 12,5

„ On też sprawił, żeśmy mogli stać się sługami Nowego Przymierza, przymierza nie litery, lecz Ducha...” 2 list do Koryntian 3,6

 

MODLITWA ODDANIA ŻYCIA JEZUSOWI

Panie Jezu, Ty kochasz mnie dzisiaj takiego jakim jestem. Przyjmuję pełnię Twojej miłości, uznaję przed Tobą moją grzeszność. Dziękuje Ci, że przebaczyłeś moje grzechy umierając za mnie na krzyżu. Uznaję w Tobie jedynego Pana i Zbawiciela oddając Ci całe moje życie, i otwieram moje serce dla Ciebie. Amen.

O nas

    KOINONIA JAN CHRZCICIEL  KALISZ

Parafia Miłosierdzia Bożego, ul. A. Asnyka 54, 62-800 Kalisz, email: kalisz@koinoniagb.pl

Zapraszamy do domów modlitwy otwartych dla wszystkich chętnych. Jeśli chcesz wiedzieć więcej, napisz do nas kalisz@koinoniagb.pl. Zapraszamy Cię do wspólnego oddawania chwały Jezusowi. Wierzymy, że Jezus Chrystus jest Panem tego miasta, że Kalisz jest miejscem gdzie Jezus czyni wielkie rzeczy.