Image
Nasze zaistnienie w Koinonii datuje się na rok 1997. Piękny październik, równie piękny Wrocław i "Pustynia z Pasterzem", kurs na którym usłyszeliśmy nasze nowe imię. Głos był donośny i doniosły, bo wychodził z ust samego Ojca Ricardo. Koinonia przyjęła nas, przybyszów z Kalisza i przemieniła. Staliśmy się Janem Chrzcicielem - zaczęliśmy prostować ścieżki Jezusowi.
Najpierw dotarł On do naszych domów. Stały się więc miejscem modlitwy i wysłuchiwania próśb. Potem zmienił naszą mentalność. Wierzymy, że wszystko co posiadamy należy do Jezusa, ale hojność Jego jest zaskakująca. Otrzymujemy więcej niż dajemy. Nasze doświadczenie kształtujemy na kursach Szkoły Nowej Ewangelizacji. Staramy się być twórczy i kerygmatyczni. Jest nas około 40 osób. Wzrastamy w czterech wspólnotach rodzinnych.  Mamy 10 Domów Modlitwy na terenie Kalisza i w najbliższej okolicy.
Od tej chwili mija już 19 lat jak jesteśmy w Kaliszu obecni. Ciągle w tym samym miejscu dzięki uprzejmości najpierw Ks. Inf. Bogumiła Jóźwiaka, potem Ks. Bogumiła Kempy, Ks. Kan. Witolda Szali a obecnie Ks. Prałata Pawła Kostrzewy - obecnego Proboszcza Parafii Miłosierdzia Bożego w Kaliszu.